NASZ ZESPÓŁ

jacek equipment

dr Jacek Świat

Specjalista przygotowania motorycznego oraz główny koordynator Indywidualnych Programów Treningowych. Były zawodnik i medalista Mistrzostw Polski Ju-Jitsu (posiadający stopień mistrzowski 1-dan Ju-Jitsu). Ponadto od wielu lat uprawiający kulturystykę oraz inne dyscypliny uzupełniające takie jak: pływanie, bieganie, kolarstwo. Absolwent AWF w Katowicach wraz z specjalizacją z odnowy biologicznej, masażu oraz gimnastyki korekcyjnej. Doktor nauk o kulturze fizycznej – temat pracy doktorskiej: „DYNAMIKA POTENCJAŁU SIŁOWEGO ORAZ WYBRANYCH MARKERÓW BIOCHEMICZNYCH PO TRENINGU OPOROWYM SKOJARZONYM Z SUPLEMENTACJĄ KREATYNĄ U MĘŻCZYZN” W latach 2006-07 asystent na Kierunku Wychowanie Fizyczne na Politechnice Częstochowskiej. Prowadzący autorskie zajęcia z odnowy biologicznej i masażu oraz zajęcia z teorii treningu; W latach 2006-07 prowadził zajęcia z odnowy biologicznej i masażu na AWF Katowice. Od 2007r jest kierownikiem i wykładowcą doskonalących kursów z dietetyki i specjalistycznego masażu (drenaż limfatyczny) w MSP-Pakt (Medyczne Szkolenia Podyplomowe – PAKT). Twórca i zarazem prowadzący specjalistyczne szkolenia z zakresu Dietetyki i Suplementacji (twórca koncepcji kompleksowej diagnozy fizjologicznej żywienia) oraz Przygotowania Fizycznego Zawodników ORMAsport. Twórca autorskiego systemu rejestracji obciążeń treningowych, który umożliwia porównywanie stosowanych obciążeń dla różnych form treningowych, a dzięki temu uzyskanie pełnego zazębiania się rozwiązań treningowych w procesie treningowym zawodników.

Zainteresowania naukowe: Zagadnienia kompleksowego treningu motorycznego, systemu kompleksowej rejestracji obciążeń treningowych i monitoringu biochemicznego. Ponadto fizjologia i biochemia wysiłku fizycznego oraz żywienie i suplementacja w sporcie wraz z procesem redukcji tkanki tłuszczowej. Specjalistyczna analiza wyników testów i prób fizjologicznych wraz z ich transformacją na konkretne rozwiązania treningowe.

fb profil

Dawid Kurasiak

Od 11 lat związany z ORMAsport. Specjalista z zakresu motoryki, dietetyki i suplementacji w procesie poprawy wyników sportowych i kształtowania ciała. Absolwent szkoleń z przygotowania motorycznego, oraz dietetyki i suplementacji u dr Jacka Świata. Certyfikowany praktyk NLP u Mateusza Grzesiaka  (jest on nauczycielem i trenerem międzynarodowym rozwoju osobistego). Miłośnik literatury poświęconej psychologii sukcesu i motywacji.  Obecnie łączy pasje jakimi są sport i fascynacja procesami zachodzącymi w ludzkim organizmie, oraz planowania sukcesu i rozwoju osobistego.


dr Tadeusz Świat

Wykładowca AWF Katowice, trener klasy mistrzowskiej oraz wieloletni trener kadry narodowej akrobatów, szczycący się licznymi medalami Mistrzostw Świata, Europy i Polski. Doktor nauk o kulturze fizycznej – praca doktorska “ZRÓŻNICOWANIE SOMATYCZNE CZOŁOWYCH AKROBATÓW NA ŚWIECIE“. Posiadający liczne wyróżnienia z dziedziny kultury fizycznej takie jak: wyróżnienia w plebiscycie na trenera województwa Katowickiego(1991,1993,1994), nagroda przewodniczącego Komitetu ds. Młodzieży i Kultury Fizycznej za wybitne osiągnięcia sportowe, nagrody I i II stopnia Prezesa Kultury Fizycznej i Turystyki za osiągnięcia szkoleniowe w dziedzinie kultury fizycznej, Dyplom Międzynarodowej Federacji Akrobatyki Sportowej oraz wiele innych.